Dub

30

Gratulujeme

Napsal/a: Hana Zavřelová

Podruhé náš klub uspořádal jarní klubové výstavy v Brandýse nad Labem v místním Sokole na tzv. „Sokoláku“ a rozhodnutí to bylo nanejvýš prozíravé. Prostor je dostatečně velký, je možné si kolem  kruhu postavit všechny stany, přístřešky a jiná „dočasná“ obydlí… Letos přálo  počasí- krásné slunečné, někoho sluníčko i potrápilo zčervenáním pokožky, ale stín pod vzrostlými stromy poskytoval šeltiím i jejich majitelům dostatek relaxace a místa k odpočinku. V občerstvovacím stánku si každý mohl dopřát „na co měl chut´“. Dobu čekání mohl zkrátit prohlídkou a nákupem u stánků. Je třeba připomenout , že nákupem výrobků přispěli majitelé na šeltie v nouzi.

Posuzování Klubové výstavy  se v sobotu 28.4.2018 ujala p. Margaret Lambert z Velké Británie (Kennel Blenmerrow).Přihlásilo se rekordních 96 šeltií. Posuzování bylo svižné, pečlivé a odborné… včetně všech soutěží bylo ukončeno několik minut po 17:00 hod.

Výsledky:

BOB

Sugar Baby ze Skalní vyhlídky Chov: K. Kalendová, Maj:Z. Barboříková

BOS

Show Elveras Carte Blanche Chov. E. Kalinenko, Maj:K.Trhlíková

BOJ

Black Delight Maidenhead Chov: A.Weinzierl,Maj:I.Bočková

BOV

Klassic Beauty ze Skalní vyhlídky Chov: K. Kalendová, Maj: Z. Barboříková

Soutěže:

Nejlepší pár: X-love a X-Wilda Chancy Remus

Nejlepší chovatelská stanice: z Benešovské zahrady

Nejlepší hlava: Copernicus Shetlandská hvězda

Nejlepší pohyb: Kassandra  Moravské srdce

Nejlepší barva

Zlatá Ilko z Dače

Tricolor Coach Carter Malarumi

Bluemerle Kassandra  Moravské srdce

Junior handling

1.K.M. Beranová – Ice Princess Maggie Van-Berry

2.M. Kunová – Ivka Irbis Malý Pasáček

3.K.I.Bláhová – Hey Jude z Ďáblovy studánky

4.J.Kunová-Fantagiro Malý pasáček

5.K.Semerádová- Hannah z Benešovské zahrady

Nedělní posuzování Klubové výstavy -29.4.2018-bylo zahájeno dle stanoveného harmonogramu. Posuzoval p. Dave W. Lambert. Pečlivě prohlédl každého jedince na stole a sledoval jejich pohyb v kruhu. Jeho pohled byl tento:

BOB

Sheila Stříbrné doly Chov:I. Bočková, Maj. K.Šolc

BOS

Coach Carter Malarumi Chov:A.Z´amberská, Maj:R.Matoušová

BOJ

Black Delight Maindenhead Chov: A. Weinzierl Maj:I.Bočková

BOV

Mellsjohogdas Copper Zurprize Chov:S. Tangens and J.Olsen Maj:S.Tangens

Všichni ocenění dostali ceny, které věnoval SHELTIE CLUB CZ, z.s. a sponzoři (Sabe, Rex-centrum bezpečí, Obojky na míru-Petra Rašovská,P+M Glass Bohemia, Ivana Bočková-perníčky, pro sobotní výstavu – Psí mls.cz, OptimaNova od fy Juko-krmiva, Dokonalá láska, v neděli Calibra), kterým patří velké poděkování.

Po oba dny pracoval tým organizátorů  kreativně a operativně,  odpovědně řešil vzniklé situace a to také přispělo k pohodovému průběhu obou výstav.

Fotografování  sobotní výstavy zajišťovala   p. Lucie Kučerová. V neděli p. Kučerovou (pro nemoc) zastoupil Karel Šolc i jednotliví vystavovatelé, kteří nabídli organizátorům dostatek obrazového materiálu.

Probíhala také bonitace, kterou vedla p. MVDr. Eva Fialová, také zde bylo vše plynulé a tým pracoval s nasazením . K přeregistraci jsme doporučili 28 jedinců (19 fen a 9 psů).

V sobotu mohli vystavovatelé nechat své šeltie vyšetřit klinicky na CEA  u MVDr. B. Lenské nebo nechat odebrat bukální stěr od pracovníka laboratoře Vemodia.

Na závěr lze konstatovat, že průběh obou výstav byl kladně hodnocen nejen organizačním týmem,  ale i vystavovateli. Proto věříme, že se při jarní klubové výstavě v roce 2019 opět sejdeme v hojném počtu zde v Brandýse nad Labem.

Vlasta Lišková(Fort Fox)


Kompletní výsledky naleznete zde:
Katalog povystavni jaro 2018

FOTOGALERIE:

D.Tlapáková

H.Zavřelová

K.Šolc

L.Kučerová