Archive

You are currently browsing the sheltie.cz blog archives for Říjen, 2017.

Říj

31

Ročenka 2017

By K. Pankova

SHELTIE CLUB CZ, z. s. u příležitosti vydání publikace Ročenka 2017 pořádá dražbu fotografie na titulní stranu
PRAVIDLA:
1 – účastnit se mohou pouze členi klubu SHELTIE CLUB CZ, z. s.
1 – fotografie musí obsahovat pouze plemeno sheltie, pouze pes bez člověka
3 – min. rozlišení 300 dpi
4 – vyvolávací cena 100Kč, příhoz min. 50Kč
5 – fotografie nesmí být pobuřující a musí být mravně přijatelná
6 – fotografie nesmí obsahovat text
7 – fotografie musí být na výšku, pes na fotografii maximálně do 2/3 fotografie
Ukončení aukce: 20. 11. 2017, 23:59
Garant soutěže s dvoučlennou komisí si vyhrazují právo vrácení poplatku a zveřejnění další fotografie v pořadí v případě, že fotografie nesplňuje podmínky aukce či jinak porušuje dobré mravy.
Garant: H. Zavřelová
Komise: V. Gallie, D. Semerádová
Chovatelská inzerce je v ročence možná bez ohledu na členství, cena je 150Kč za stranu. Zasílejte na vystavy.sheltie@gmail.com do 20. 11. 2017.

ZDE stránka pro příspěvek – dražbu

Říj

31

Začíná platit jedna z nejrozsáhlejších novel veterinárního zákona

By K. Pankova

Ve středu 1. 11. 2017 nabývá účinnosti jedna z nejrozsáhlejších novel veterinárního zákona v jeho historii. Novela přináší řadu změn zejména směrem k chovatelům psů a provozovatelům útulků pro zvířata s cílem usnadnit kontroly těchto zařízení a omezit existenci problémových chovů (tzv. množíren).
„Chovatelé, kteří chovají pět a více fen starších 12 měsíců budou (až na výjimky jasně stanovené zákonem) počínaje zítřkem povinně hlásit tuto skutečnost příslušné krajské veterinární správě. Tato povinnost by měla pomoci v boji proti nelegálnímu množení psů v nevyhovujících podmínkách,“ uvedl Zbyněk Semerád ústřední ředitel SVS a dodal: „Novela pak od 1. ledna 2020 ukládá povinnost označovat povinně psy čipem. Tato právní úprava by měla být prvním krokem v rámci komplexního řešení problematiky označování a centrální evidence psů v ČR.“

Říj

29

Info z ČMKU – EET v souvislosti s chovem

By Hana Zavřelová

Oficiální info z generálního ředitelství cel ohledně EET

Říj

24

Inzerce

By K. Pankova

INZERCE – štěňátka se narodila v CHS Shetlandská hvězda

Říj

21

Klubový šampion

By K. Pankova

ŠAMPIONI – novým šampionem klubu se stal Sandwick Turn Back Time at Highbrook, gratulujeme!
VÝSTAVY – přidán kalendář výstav na rok 2018

Říj

19

Směrnice ČMKU

By K. Pankova

Směrnice pro zápis do průkazu původu

Říj

14

Zápisní řád ČMKU

By K. Pankova

„Upozornění na změnu zápisního řádu ČMKU: Štěňata lze nově označit čipováním již od 4 týdnů věku. Viz zápis P ČMKU ze dne 25.5. 2017. (Tetování je povoleno provádět nejdříve ve stáří 6 týdnů) Tato změna jako rozhodnutí nadřízeného orgánu klubu může být aplikována chovateli ode dne odsouhlasení ČMKU.“

Říj

10

Dejavera Cup 2017

By Hana Zavřelová

Dny tradičního pasení Dajavera Cup 2017 28.9, 30.9.-1.10.2017
Závěr závodní sezony pasení v Dajaveře patřil opět tradičním plemenům (všechna plemena psů kromě Border Collií). Nad třídenními mezinárodními závody převzal záštitu radní pardubického kraje René Živný.
Na svatého Václava – 28.9.2017 byla rozhodčím Daniela Rájová. Jako první nastoupilo na start 16 závodníků v IHT 3. Dá se říci, že se zde potkala celá česká závodní elita. Trať byla postavená velmi zajímavě a rozhodčí se při její tvorbě inspirovala v zahraničí. Závodník začínal přímo u vyváděcího penu, kde si musel připravené ovečky v předkošárku sám vyvést. Tento zcela běžný prvek v zahraničí není v ČR často praktikován a tak se pro některé týmy stal opravdovým oříškem. Nakonec dokončilo pouze 7 týmů. Z nich byla nejúspěšnější Eva Štemberová s holandským ovčákem Ado Haaye Vemsilumpa (143 bodů), druhé místo obsadila Helena Muzikářová s australskou ovčandou Simply Chocolate Puella Fera (120 bodů) a třetí Jana Kaucká s také australským ovčákem Adonem Cream Caramel (114 bodů). Na trojkové závody pak navazovaly FCI zkoušky pasení: HWT a zkoušky vloh NHAT. Ty byly otevřeny již všem plemenům. Na HWT nastoupilo celkem 12 psů, z toho 2 nebyli úspěšní. V NHAT uspělo všech 7 startujících.
Sobota 30.9.2017 byla organizačně stejná jako čtvrtek – ráno se začínalo IHT 3, po jeho skončení opět HWT a NHAT. Rozhodčím byla ing. Petra Čapková. Trať byla oproti sobotě méně náročná svým začátkem, protože každý závodník měl ovečky nachystané v penu, zbytek trati byl již velmi srovnatelný. Na trati se sešli závodníci, kteří byli přítomni již ve čtvrtek. Z celkového počtu 15 startů bylo tentokrát úspěšných 10. První 2 příčky obsadila Eva Štemberová se svými holandskými ovčáky: fenkou – La Loba Met Frasany´s Flair (144 bodů) a psem Ado Haaye Vemsilumpa (116 bodů), na třetí příčce skončila Jana Sommrová s belgickým ovčákem tervueren – Decentem Demonem z Kovárny (110 bodů). Z následujících 5 zkoušek HWT dokončili úspěšně pouze 2, zato všech 5 startů v NHAT bylo úspěšných.
Neděle 1.10.2017 byla opět pod taktovkou rozhodčí P. Čapkové. Ráno na start nastoupilo 5 týmů v IHT 2. Nejlépe se s tratí vypořádala Martina Králová s australskou ovčandou Little Princess Des Compagnons Du Berger (87 bodů), na druhém místě se umístila se 78 body Jana Stupková také s fenkou AUO Ceaseless Energy z Brzáneckých vinohradů, zbytek závodníků nedokončil. Po skončení kategorie 2 následovalo IHT 1. Viděli jsme moc hezké výkony, bohužel většinou díky malým zkušenostem začínajících týmů, úspěšně dokončily pouze 4 ze 14. Za to pak první místa byla opravdu velmi vyrovnaná a o stupních vítězů rozhodovaly pouhé body. Zlato vyhrál Petr Šourek se svým slovenským čuvačem Akimem Jizerský les se ziskem 73 bodů, o pouhé 3 body za ním skončil Jakub Vondra s australským ovčákem Andy Brown Bear Berlinetta, o jeden bodík méně nakonec měla Lucie Schönová s chodským psem Boogie Tokobo.
V rámci závodů byly vyhlášeny speciální ceny rozhodčích, tou byl vynikající domácí vaječný koňak z dílny Martiny Mikulové. Ve čtvrtek v IHT 3 ji obdržela Eva Štemberová jako cenu sportovního ducha, kdy ji fenka nepobírala příkazy a tak závodnice odstoupila i přes to, že by jistě svým výkonem zasáhly do pořadí trialu. O víkendu se ceny rozhodčího nesly v duchu „největšího smolaře“. Byly uděleny závodnicím, které předvedly výkon na vysoké úrovni, přesto závod nedokončily – v IHT 1 to byla Olga Hejhalová, v IHT 2 Marcela Hejduková a v IHT 3 Iveta Machatá.
V rámci těchto závodů byla klubem Sheltie  Club CZ vyhlášena nejlepší sheltie v každé kategorii. V IHT 3 cenu obdržela Ž. Janatová a Cesmína z Grobovské vinice, v IHT 2 M. Hejduková a Lat´s Dance Perla z Polabí a v IHT 1 A. Jančovičová a Charlotte Isabell Harisson. Klubu děkujeme, že podporuje své členy v tomto krásném sportovním kynologickém odvětví!
Během prodlouženého, prosluněného, byť již studeného víkendu se na pastvinách pardubického kraje vystřídalo celkem 79 psů různých plemen. Děkujeme všem za účast a krásný sportovní zážitek! Závěrem nezbývá než poděkovat všem, kteří se na celé akci organizačně podíleli a především sponzorům, bez kterých by tato významná akce nebyla možná. Internetovému obchodu alfazoo.cz, který dodal pro vítěze ceny a všem zúčastněným vzorky českého superprémiového krmiva Ontario, Pardubickému kraji, který převzal záštitu nad celou akcí a Pavle Křejbské za krásné ručně háčkované ovečky.
Těšíme se opět na setkání v Dajaveře na podzim 2018!

Kompletní výsledky:

Pár fotek …

Říj

3

Inzerce

By K. Pankova

INZERCE – štěňátka se narodila v CHS Maparo Active a Mondeo
ODKAZY – přidána CHS Badoza